Stüdyo’da ”Ali Zaoua, Sokakların Prensi” İzlendi

Image

Marmara Sinema Topluluğu film gösterimleri Faslı yönetmen Nabil Ayouch’un ”Ali Zaoua, Sokakların Prensi” filmi ile devam etti. Ali adlı çocuktan yola çıkarak onun arkadaşları ve hayal dünyaları ile ilgili kesitler sunan film 2000 yılı yapımıdır.
Fas’taki sokak çocuklarının yaşamlarını, dostluklarını, hayallerini ve bağlılıklarını anlatan filmde ana karakter Ali’nin ailesi ve arkadaşlarını çok fazla etkilediğini görüyoruz. Film de zaten ana kahramanımız üzerinden aile ve dostlar arasındaki bağlılığı sorguluyor.
Filmde hayal gücüne bağlı birçok sahne mevcut. Mesela Ali’nin en yakın dostu Ömer’in duvarlardaki resimlerden yola çıkarak hayaller kurması ya da Ali’nin arkadaşlarının gece uyumadan önce Ali için hayal kurmaları gibi.
Filmin sonundan üç tane sonla bittiği sonucuna varabilir ve bu sonların hepsinden de Ali’nin hayallerini, dostlarının bağlılığı ve yardımıyla gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz.
Film gösterimleri gelecek hafta Yasujiro Ozu’nun ”Tokyo Hikayesi” filmi ile devam edecektir. Bütün öğrenci arkadaşlarımız davetlidir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s