Sinema Söyleşileri Faysal Soysal İle Başlıyor

Image

 

Marmara Medya Merkezi Sinema Söyleşileri kapsamında bu yıl birincisi düzenlenecek olan etkinliğin ilk konuğu ‘’Üç Yol’’ filmiyle Faysal Soysal olacak.

Art University of Tahran’da Sinema ve Tiyatro Fakültesi’nde master yapmış olan Faysal Soysal, 1979 doğumlu. New York Film Academy’de uluslararası bir grupla kısa film çalışmalarında bulunan Soysal’ın ilk yönetmenlik tecrübesi ise Forbidden Dream(2005) olarak biliniyor. 2003-2007 yılları arasında İran’da yaşayan Soysal burada çektiği Dreams of Lost Time ile katıldığı pek çok festivalden ödül aldı.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde Yeni Türk Edebiyatı üzerine yüksek lisans yapmış olan Soysal’ın aynı zamanda sinema ve edebiyat dergilerinde şiirleri de yayımlandı. İran Sineması ve modern şiir üzerine makaleleri de bulunan yönetmenin ilk uzun metrajlı filmi Üç Yol Kasım 2013’de vizyona girdi. Marmara Medya Merkezi Stüdyosu’nda gerçekleştirilecek olan söyleşide de Üç Yol filmi konuşulacak. Program 26 Aralık Perşembe günü 11:00’da başlayacak.

Üç Yol filmi 20-21 Aralık saat 19:00′da Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezinde, 23-24 Aralık saat 14:00 ve 19:00′da Sultanbeyli Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde ve 20-21-22 Aralık saat 18:30′da Esenyurt Belediyesi Kültür Merkezinde ücretsiz olarak izlenilebilir.

Haber:Gülfem Kıroğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s