Marmara Sinema Topluluğu (MST) faaliyetleri başladı

Image

Marmara Sinema Topluluğu’nun  (MST)  öncülüğünde Marmara Medya Merkezi’nde film gösterimleri 2013-2014 döneminde Selam Sinema filmi ile başladı. Sinemarmara dergisinin 2. sayısı içinse sona yaklaşıldı

Marmara Sinema Topluluğu,  Muhsin Mahmelbaf’ın Selam Sinema filminin ardından Satyajit Ray’ın Pather Panchali filmiyle devam edecek. Dünya sinemasının ve Türkiye sinemasının seçkin film örnekleriyle gösterimlerine devam edecek olan Marmara Medya Merkezi  Film Gösterimleri, öncelikle iletişim öğrencilerinin film düşüncesini zenginleştirmek istiyor.

Marmara Sinema Topluluğu’nun öncülüğünde çıkan Sinemarmara dergisinde ise sona yaklaşıldı. Bu sayıda, derginin en önemli bölümlerinden biri olan soruşturma-röportaj kısmı için Uzak İhtimal ve Yozgat Blues adlı filmlerin yönetmeni Mahmut Fazıl Coşkun ve sinema yazarı İhsan Kabil, ‘soğuk savaş sonrası süreçte Türkiye’de sinema’ eksenli bir söyleşi gerçekleştirildi. Sinemarmara  editöryal sürecin ardından ilgililerin huzurunda kısa zaman içinde olacak.

Marmara Sinema Topluluğu’nun faaliyetlerini  https://www.facebook.com/marmarasinematoplulugu , https://twitter.com/MarmaraSinema vehttps://marmarasinematoplulugu.wordpress.com/ hesaplardan takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s