“Senaryo ile Bir Dünya Yaratmak”

Sinema Atölyesi bugün, üçüncü semineri, “Senaryo ile Bir Dünya Yaratmak” ile okulumuzun öğretim üyelerinden Prof. Dr. Serpil Kırel’in yönetiminde atölye takipçisi öğrencilerle buluştu. Seminerin öncesinde, senaryosu Serpil Kırel, Özden Çankaya, Selim Kaplanoğlu tarafından yazılan, yönetmen Semih Kaplanoğlu’nun filmi “Herkes Kendi Evinde” gösterildi.

Marmara Sinema Topluluğu “Cep Sineması”nda (eski C02) yapılan gösterime ve beraberinde yapılan seminere katılım yüksekti. Serpil Kırel’in de senaristlerden biri olması avantajından yararlanan öğrenciler film hakkında merak ettikleri tüm soruları sormaya çekinmezken Serpil Hoca da soruları tüm objektifliğiyle yanıtladı. Film yorumlarından sonra senaryo yazımı hakkında önemli noktalar üzerinde duruldu. Serpil Kırel’in kitaplardaki öğretici metinlerin dışında özgün anlatımı sayesinde öğrencilerin katılımı daha da arttı.

Sinema atölyesi seminerleri her hafta, konusunda uzmanlaşmış kişileri ağırlamaya devam edecek.

“Senaryo ile Bir Dünya Yaratmak”” üzerine 2 düşünce

 1. Güneş

  Mutsuzum bu seminere katılamadığım için uygun bir zaman dilimi değildi benim için … Serpil Hoca’nın olduğu her şey bir başka güzel zaten…

  Cevapla
  1. izelozten

   Seminerlerimiz ve etkinliklerimiz devam etmektedir. Katılmak isteyeceğiniz başka bir programda sizi de aramızda görmek isteriz.

   Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s